Letecký výcvik

Nabízíme tyto typy leteckých výcviků:

Na kluzácích:
  • základní výcvik na kluzácích na L-23 Blaník,od 15 let
  • svahové létání (momentálně neprovozujeme)
  • přeškolení na jiné typy kluzáků (VSO-10, Cirrus Standard, LS4 a již brzy také Arcus M)

L-23 Cirrus Std. KKB-15

Na motorových kluzácích:

• základní výcvik na motorových kluzácích na H-36 Dimona (možno také na L-13SE Vivat),od 16 let

H-36 Dimona

Na motorových letounech:

• základní výcvik na motorovém letounu Cessna C-172,od 16 let
  • výcvik v radionavigaci
  • skupinové létání
  • akrobacie vyšší pilotáže
  • přeškolení na jiné typy letounů ( ZLIN Z-142, Z-43, Z-726 K, Extra 300)

Cessna C-172 Z-726K Extra 300

Základní letecký výcvik začíná zpravidla v lednu teoretickým školením se základních předmětů, jako letecké předpisy, všeobecné znalosti letadel, letové výkony a plánování, lidská výkonnost, meteorologie, navigace, provozní postupy, základy letu, komunikace. Toto školení probíhá o sobotách celé jaro a je ukončeno závěrečným přezkoušením. Jelikož je výcvik dnes spíše individuální, je možno domluvit také individuální termíny.

Každý uchazeč o letecký výcvik musí projít lékařskou prohlídkou u schváleného leteckého lékaře a v případě výcviku na motorových letounech v Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze.

Po nezbytných pozemních přípravách, které zahrnují seznámení s letadlem, seznámení s letištěm a teorií samotného létání se přikročí k praktickému létání s instruktorem podle osnovy základního výcviku.

Minimální počet hodin odlétaných ve výcviku dle osnovy je:
  • na kluzácích 6 hodin
  • na motorových kluzácích 14 hodin
  • na motorových letounech 45 hodin

V průběhu praktického výcviku je pilotní žák po získání dostatečných zkušeností přezkoušen na první samostatné lety. Celý výcvik je završen teoretickou a praktickou závěrečnou zkouškou a poté je mu vydán průkaz pilota. Dále je možno se zdokonalovat v létání dle výše uvedených pokračovacích výcviků.

Ve výjimečných případech se lze dohodnout i na individuálním výcviku, zejména u výcviku motorových letounů. Výcvik se létá převážně o víkendech a po domluvě také v pracovní dny. Délka výcviku vyplývá z časových a finančních možností žáka, zpravidla trvá jednu letovou sezónu, tj. 6 – 8 měsíců.

Výše cen za jednotlivé výcviky mohou být ovlivněny individuálními schopnostmi žáka a jeho časovými možnostmi, které mohou výcvik protáhnout na větší počet letových hodin.

Co všechno tedy musíte projít, udělat, zaplatit?

1. Přihlásit se v našem AK a to buď telefonicky nebo emailem, můžete se také zastavit přímo u nás v Kyjově.
  2. Projít lékařskou prohlídkou-bez medicalu (zdravotního průkazu) je nemožné výcvik začít. Ceny si určují lékaři, obvykle cca. 400,-Kč, na ÚLZ pro motorové létání dražší.
  3. Zahájit teoretickou výuku, která je zpoplatněna 1000,- Kč za kompletní školení, na závěr absolvujete interní testy získaných znalostí
  4. Můžete požádat o členství v aeroklubu (doporučuje se)-létate poté za klubové ceny, které jsou podstatně nižší než ceny komerční. Nutno je však počítat s ročním příspěvkem, cca. 5000,-Kč
  5. Zahájit praktický výcvik (cenu neuvádíme, účtuje se průběžně dle odlétaných hodin, zcela individuální-bližší info na dotaz)
  6. Před prvním sólo letem nutno absolvovat zkoužky k získání průkazu radiotelefonisty-poplatek ČTÚ cca. 400,-Kč
  7. Absolvovat pilotní zkoušku.

Plachtaři: teoretická část-písemně (poplatek cca. 1000,-) a praktická část-let s examinátorem (poplatek cca. 1000,-Kč)

Motoráři: teorie v Praze na ÚCL + praxe s examinátorem (poplatky stanovuje daný úřad)

NEJSTE JEŠTĚ ROZHODNUTI? PAK ZKUSTE "PILOTEM NA ZKOUŠKU"!

Využijte naší nabídky a zkuste být na den pilotem. Domluvte si schůzku s instruktorem, který se Vám bude jeden den věnovat, jako byste byli pilotními žáky. Předvede Vám výcvikové letadlo, seznámí Vás s ním, vysvětlí Vám, jak se letadlo řídí, zhodnotí s Vámi meteorologickou situaci, seznámí Vás s radiotelekomunikací a provede s Vámi seznamovací let, během něhož si budete moci vyzkoušet, zda-li máte pro pilotování cit a zda Vás trojrozměrný pohyb vzduchem chytne za srdce. Cena takového dne je závislá pouze na délce Vašeho letu a platné sazbě Kč/min dle aktuálního ceníku.

V případě zájmu o letecký výcvik nás kontaktujte na 602 556 055.

Těšíme se na setkání s Vámi.