Akce pořádané AK

Akce v roce 2008


ŽIVOT NENÍ ZEBRA
V rámci akce studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně jsme se koncem února prezentovali jako organizace pro volnočasové aktivity na výstavě ŽIVOT NENÍ ZEBRA, kde se náš aeroklub představil ve dvou prezentacích (workshopech jak to nazvali). Jednou byla prezentace v režii Tomáše Juříka, který chlapcům ve věku 10 až 11 let vysvětlil, jak skvělé a zárověň těžké je, stát se pilotem, jak nádherné je létat a jak si užít toho, co nám přichystaly generace před námi, zatímco na druhé prezentaci vystoupil Tonda Novotný s Jirkou Kusbachem a seznámili veřejnost s leteckým výcvikem a plachtařinou. Celou akci bohužel musím zhodnotit jako méně účinnou ze strany organizace studentů UTB, jelikož nesplňovala zaměření na cílové věkové skupiny, avšak bereme ji jako skvělou zkušenost a příležitost své programy dále prezentovat na úrodnější půdě. 


Akce v roce 2007


SILVESTR 2007
Na letišti jsme strávili i poslední minuty starého a první minuty nového roku! Slavit přišla parta čítající přes 30 lidí jak z aeroklubu našeho, tak z Kunovic a s nimi jejich drahé polovičky. Večer byl plný jídla, dobrého pití, zábavy, hrála se již osvědčená Kubova hra "Na přeletu", někteří si i zatančili. Po půlnočním přípitku následoval parádní ohňostroj, který zajistil Filemon s Tomem Hlavenkou a Michalem Č. Třemi slovy, vydařený nový rok.


MIKULÁŠSKÁ!
8.12.2007 jsme si uspořádali tzv. Mikulášský večíek! Přišel Mikuláš s andělem i čertem v sestavě Tom, Tom a Tom, hříšníkům naložili tresty a ty nejhodnější odměnili. Součástí večírku bylo i "zápisné" v podobě bečky od nováčka Karla (který se jmenuje ve skutečnosti Vladimír). Doufáme, že něco podobného zopakujeme i příští rok. (za fotografie děkujeme M. Čechmánkovi)


ZAVÍRÁNÍ NEBE 2007
Stejně jako loni, předloni či před dvaceti lety, i letos jsme zavřeli na nějakou chvilku nebe. Akce se konala 1.12.2007 hned po mimořádné členské schůzi a ačkoliv to mělo být spíše smutné a považovali jsme ho za poslední v našem aeroklubu tak, jak ho známe doposud, na členské schůzi jsme zjistili, že nám někdo zažehnul malinkatý plamínek naděje na konci našeho černého tunelu. Tudíž jsme oslavili konec sezony jak se patří.


ZLÍN CUP 2007
Hurá! Další ročník akrobatické soutěže Zlin Cup 2007 je úspěšně za námi! Letos se přihlásilo přes dvacet soutěžících, bohužel však počasí nepřálo tak, jak bychom si představovali, proto se jich několik nemohlo zúčastnit. Nakonec se na startovní listině objevili jména 16 pilotů, kteří závodili ve všech 4 kategoriích. Létalo se, kvůli nepříznivým podmínkám, bohužel pouze v sobotu, přesto se stihly odlétat 3 disciplíny pro všechny skupiny. Jako rozhodčí nám s organizací pomohli J. Duras, T. Kořínek, R. Ponížil, D. Kaftan, M. Vaněček, V.Náměstek, F.Kučera. Jako technická podpora se opět osvědčili staří známí z Meridian Sport s.r.o. Za jejich úsilí děkujeme. 
VÝSLEDKY:
Kategorii Basic letos obsadili recesisté z domovského aeroklubu, čímž zajistili, že poháry zůstaly doma! Na prvním místě se umístil Tomáš Juřík, druhý skončil Mirek Štrauf a třetím místem nás pobavil Ivo Kardoš.
V kategorii Sportsman soutěžili 4 letci - první místo vybojoval Robert Kolín, druhý skončil Radim Malátek, bronzový "kalíšek" si odvezl do Německa Christian Jeworek a čtvrtý zůstal Luboš Beran.
V kategorii Intermediate byli taktéž 4 soutěžící - 1. místo se usmálo na Miroslava Čiháka, 2. byl Jarda Nedělka, 3. místem si udělal radost Uwe Zimmermann a 4. byl Petr Kořínek.
A největší obliby letos dosáhla kategorie Advanced, kde se na bednu postavili Miroslav Sázavský, Stanislav Čejka a Marek Hyka a těsně za nimi Jaroslav Svoboda a Radim Bagar.
Kéž by takových akcí bylo více! Věříme, že se přes nastávající nesnáze závody podaří zorganizovat i příští rok! Za fotografie děkujeme Jirkovi Marešovi a panu Saladygovi. Pokud ještě někdo nějaké vlastníte, moc prosím, pošlete! :)


OSLAVA "PĚTIHODINOVKA, POLE A PŘEŠKOLENÍ NA VSO-10"
Dne 14.7.2007 oslavili dva piloti z pokračovacího výcviku své úspěchy (i neúspěchy) v oblasti plachtařského létání. Pětihodonovkou dlouho sužovaný Tom H. a sednutím do pole zocelená Petra se v sobotu konečně přeškolili na jednomístný kluzák a náležitě to oslavili i s aeroklubáky z Kroměříže a Hranic. 


TRANSPARENT 2007
Mountfield letos stejně jako loni pokračuje ve vlekání reklamních transparentů. Tyto letecké práce zajišťuje F-Air Benešov a naše letiště jim poskytuje útočiště pro lety na Moravě. Transparenty jsou vlekány letounem TECNAM P92 JS (vychází z původního návrhu lehkého ekonomického letounu, je opravdovým leteckým produktem, který je při velmi nízkých nákladech provozován v rámci kategorie VLA) a piloti k nám přijíždějí ze společnosti F-Air. V sekci galerie nabízíme několik fotografií ke shlédnutí.


PLACHTAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ V KROMĚŘÍŽI
V termínu od 30.6.2007 do 8.7.2007 se konalo plachtařské soustředění v LKKM. Z našeho aeroklubu se ho zúčastnili dva blaníci (OK-6804 a OK-0223) a jedna vosa (OK-8516). V týdnu bylo počasí spíše odpočinkové, zato o víkendech jako stvořené pro plachtaře. Dohromady se na našich větroních nalétalo za 5 letových dní přes 40 hodin. Z úspěchů vyzvedněme především dlouho očekávanou pětihodinovku, první pole a několik přeletů. Na závěr soustředění byla oslava za přítomnosti pečeného selete a 50l bečky.
Fotografie k nahlédnutí v galerii. 


JARNÍ POHÁR JESENÍKŮ
Letos se této plachtařské soutěže zúčastnilo 5 závodníků z našeho aeroklubu: Jiří Kusbach, Oldřich Bartoník, Tomáš Fiala, Antonín Novotná a Lubomír Papežík, čímž se dostaly do pohybu všechny naše klubové i soukromé jednomístné kluzáky. Závodů se zúčastnil rekordní počet pilotů, zřejmě proto, že ŠUMPERK pořádal také mistrovství republiky. Výsledky v sekci pro plachtaře, několik fotografií k nahlédnutí v galerii.


OSLAVY NAROZENIN
V aeroklubu to letos žije. Od začátku roku byly uspořádány už 4 oslavy narozenin, pilotních zkoušek atd. Bar AK se ukázal jako dokonale vyhovující místo k těmto příležitostem, jelikož disponuje místem pro až 50 osob, barovým zázemím, přípravnou jídel, vlastní pípou a TV, DVD, HIFI. Akce v roce 2006


ZAVÍRÁNÍ NEBE 2006
Dne 2.12.2006 to bylo-opět jsme se na nějakou chvíli rozloučili s našim druhým domovem-s nebem. Mluvit o pivu asi není nutné, o litrech vypitého Jim Beamu se zmiňovat také nebudu. Nevšedními se však staly švédské stoly, na kterých se rozprostíraly salýty, kuřata, obložené mísy a zásluhou jistého člena také exotické podnosy (v praxi to znamenalo ananas jako dominanta, obklopená špízy, melouny, nádivkou a nejrůznějšími druhy uzenin-mňam). Hřebem večera bylo vyhlášení několika vítězů různorodých kategorií-za dřinu pro aeroklub a za neúnavnou snahu nejen vzlétnout, ale také se udržet ve vzduchu se mistrem druhých pokusů stal Tom Hlavenka. Dvoutřetinové stříbrné C za pětihodinový a zároveň padesátikilometrový přelet (ovšem bez převýšení) na letounu OK-OTB získal Zdeněk Valášek. Jako nejzasloužilejší ometák, tedy člen, který podstoupil všechny možné i nemožné československé závody, byl zvolen Tonda Novotný a největší ženou aeroklubu se stala, přes velmi silnou konkurenci, Petra Papežíková. :) Kategorií pro udílení bymohlo být jistě mnohem více, proto vřele doufáme, že příští rok se ocenění dočká i další část osazenstva aeroklubu. :) Za večerní podbarvení atmosféry trampskou hudbou vděčíme našim kolegům-aeroklubákům z Hranic. A to vše se u nás stalo! No fakt! Nekecám! :) 


 
ZLÍN CUP 2006
Koncem září byla po usilovném snažení uspořádána akrobatická soutěž, jíž jsme se pokusili o znovuobnovení tradiční akce, původně Moravanu Otrokovice. Vše proběhlo ve dnech 28.-30.9.2006 na letišti v Holešově. Závodilo se v kategoriích intemediate, sportsman a basic. 

Celkem se zúčastnilo 14 závodníků (3-Basic, 5-Sportsman, 6-Intermediate). V kategorii Basic se vítězem stal Jan Opletal, kategorii Sportsman ovládl Karel Vobořil a zlatým v kategorii Intermediate byl jmenován Marek Hyka. Na této akci se podílelo několik organizačních týmů. Hlavním organizátorem byl Aeroklub Holešov, o výpočetní zařízení se postarala Počítačová Pohotovost a nemalou roli sehráli rozhodčí - H. Babčanová, R. Ponížil, T. Kořínek, I. Zahradníková a hlavní rozhodčí J. Duras, jejichž souhrou jsme docílili, troufám si říct, velmi vydařeného projektu. Spokojenost a dobrá nálada vládla na nebi i na zemi po celé tři dny (i noci) :).
(fotografie naleznete v sekci Galerie, za fotografie děkujeme L.Bažantovi, M.Hykovi, J.Durasovi)


 
ČMELÁK SHOW 2006
Dne 12.8.2006 bylo u nás na letišti opět navázáno na každoroční tradici akce Čmelák show, jakožto už devátý ročník. Aeroklub uspořádal ukázkové i vyhlídkové lety-letos nejen na motorových letounech, ale také na větroních navijákovým startem. Vyhlídek se letos prodalo opravdu hodně a věříme, že jsme tak obohatili množství zájemců o krásné zážitky. Modeláři také nezůstali pozadu a předvedli se s modely všech druhů i velikostí. Bohužel, nevyšlo letos počasí tak, jak bychom si představovali a nedělní program musel být zrušen. 


 
TRANSPARENT MOUNTFIELD
Od května 2006 do října 2006 byly naším aeroklubem zajišťovány propagační lety pro firmu Mountfield a to vlekáním transparentu. Ten jste mohli vidět povětšinou 2-3x denně létat po celé Moravě. Lety byly uskutečněny na letounu Z-326 OK-OTB, která byla zapůjčena od firmy F-Air, nebo na naší milované MNM či DRC. Nejzajímavější bylo asi samotné nabírání transparentu na ploše letiště, který byl smotán a jeho lanko bylo napnuto mezi brankami. Pilot transparent nabíral průletem nad brankou a zachycením lanka za kotvu zavěšenou za letadlem. Byla to hotová atrakce-často i s publikem. 

Akce v roce 2005


ZAVÍRÁNÍ NEBE 2005
Dne 3.12.2005 jsme nadšeně zamkli naše nebe. Akce byla velice vydařená, všichni se dobře bavili, pivo teklo proudem, jídla bylo hojně... Ale nebojte, dlouho zamčené nezůstane... 

HVB BANK
Na sklonku srpna se areál letiště Holešov proměnil v místo konání leteckého setkání pro klienty HVB BANK. Společnost Poring Plus připravila pohoštění i zábavu pro více než 150 navštěvníků. K dispozici byly čtyřkolky, laserová střelnice a spousta atrakcí pro děti. V rámci této akce byly pořádány vyhlídkové lety pro všechny zúčastněné.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ NOVÉ KLUBOVNY
Dne 20.8.2005 byl slavnostně zahájen provoz nové klubovny, kterou jsme si vybudovali. Nová místnost je vybavena i jako učebna. Doufáme, že se bude nové prostředí všem líbit.

ČMELÁK SHOW 2005
I letos, jako tradičně každý rok v srpnu, proběhla honosná akce holešovského modelářského klubu ČMELÁK. Program byl pestrý a adresovaný nejen zájemcům o modelaření, ale také nadšencům létání jako takového a v neposlední řadě dětem. Akce je víkendová, programem je naplněna jak sobota, která byla završena večerní zábavou, tak neděle.
I my jsme se aktivně zapojili do programu pro návštěvníky a po celou akci byly pořádány vyhlídkové lety a letové ukázky. Vše proběhlo v pořádku a atmosféra byla jako vždy plná vzrušení a spokojenosti všech.

REKONSTRUKCE KLUBOVNY
Od března, kdy jsme začali s přestavbou starého baru uplynula dlouhá doba. A za tu dlouhou dobu se toho taky spousta změnila. Dalo to mnoho úsilí a práce, ale výsledek rozhodně stojí za to. Nová klubovna je krásně zařízena a moderně vybavena. Fotografie zachycující postup práce jsou k nahlédnutí: